JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

O platformie atl w Sosnowcu w prasie branżowej

3.01.2017

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wdrożenie i działanie platformy atl do optymalizacji pracy reaktorów biologicznych zostało opisane w najnowszym numerze kwartalnika branży wodno-kanalizacyjnej Kierunek Wod-Kan.

Artykuł napisany przez pracowników RPWiK Sosnowiec – Panią Sabinę Bąk i Pana Dariusza Matwina – opisuje prace modernizacyjne realizowane na oczyszczalni ścieków Radocha II w ostatnich latach, mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej oczyszczalni. Jednym ze zrealizowanych zadań było wdrożenie platformy atl_Radocha II, która pozwoliła m.in. na osiągnięcie 18% oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej używanej do napowietrzania reaktorów biologicznych (roczne oszczędności z tego tytułu to ok 146 tys. zł) oraz lepszą kontrolę procesów w każdym z reaktorów biologicznych.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu w czasopiśmie „Kierunek Wod-Kan” (numer 4/2016). Udostępniony jest także na stronie internetowej redakcji czasopisma: http://www.kierunekwodkan.pl/magazyn,efektywniej-i-z-radocha-czyli-o-tym-jak-oszczedzaja-energie-na-oczyszczalni-sciekow-w-sosnowcu,page,0.html